Kamień narodzin

kamień narodzin

Kamień narodzin który opowiada Twoją historię

Historyk Józef Flawiusz z pierwszego wieku wierzył, że istnieje związek między dwunastoma kamieniami w napierśniku Aarona, a dwunastoma miesiącami roku i dwunastoma znakami zodiaku. Hieronim, odnosząc się do Józefa Flawiusza, uznał, że Fundamentalne Kamienie będą odpowiednie dla chrześcijan. Zwyczaj noszenia jednego kamienia urodzinowego ma kilka stuleci, w Polsce od XVIII wieku.

Powstanie listy kamieni narodzin

W 1912 roku, w celu ujednolicenia kamieni narodzin Narodowe Stowarzyszenie Jubilerów (Jewellers of America) spotkało się w Kansas i oficjalnie przyjęło listę kamieni narodzin.

Lista kamieni narodzin:

postac-Aarona

Postać Aarona z napierśnikiem kamieni narodzin.

Charakterystyka kamieni narodzin

Styczeń

Królewski czerwony granat to kamień osób urodzonych w styczniu. Ten przyciągający wzrok kamień symbolizuje prawdę i wierność. Pierścionek z granatem uczyni każdy dzień wyjątkowym.

Wybierz

Luty

Romantyczny i namiętny ametyst jest kamieniem osób urodzonych w lutym. Symbolizuje spokój i ciszę. Biżuteria z ametystem to przemyślany i osobisty prezent urodzinowy.

Wybierz

Marzec

Lodowaty i elegancki akwamaryn to tradycyjny kamień urodzonych w marcu. Symbolizuje przyjaźń i szczęście, jest amuletem żeglarzy. Świętuj marcowe urodziny biżuterią z tym wyjątkowym kamieniem.

Wybierz

Kwiecień

Lśniący diament jest kamieniem urodzonych w kwietniu. Prezent w poistaci biżuterii z diamentami, symbolizującej wieczność, zdrowie i obfitość, sprawia, że każde urodziny są wyjątkowe.

Wybierz

Maj

Celebruj majowe urodziny biżuterią przedstawiającą wspaniały zielony szmaragd. Ten przyciągający wzrok kamień symbolizuje lojalność, wierność i miłość.

Wybierz

Czerwiec

Lśniące i piękne perły to tradycyjny kamień osób urodzonych w czerwcu. Dostępny w jasnych białych lub połyskujących kolorach, ten klasyczny kamień reprezentuje spokój, piękno i przyjaźń.

Wybierz

Lipiec

Czerwony rubin to kolor kamienia osób urodzonych w lipcu. Biżuteria z tym królewskim kamieniem symbolizuje uczciwość, pewność siebie i siłę.

Wybierz

Sierpień

Bujny letni peridot to tradycyjny kamień dla sierpnia. Mówi się, że biżuteria z tym przyciągającym wzrok kamieniem przynosi boską inspirację.

Wybierz

Wrzesień

Kamieniem urodzinowym września jest szafir. Najczęstszym wyborem jest szafir niebieski, pod uwagę weź również różowy lub biały, aby uczcić tę specjalną okazję.

Wybierz

Październik

Tęczą opalizujących odcieni promieniuje świetlisty opal. Tradycyjny kamień narodzin w październiku, ucieleśnia długotrwałą miłość. Ten wyjątkowy klejnot z pewnością podbije niejedno kobiece serce.

Wybierz

Listopad

Ciepłe cytryny przynoszą nadzieję, pomoc i wierność. Królewski cytryn to kamień listopadowy. Mówi się, że ten złotożółty kamień jest pocieszający, energetyzujący i życiowy. Sprawdź ofertę biżuterii z wytwornym cytrynem.

Wybierz

Grudzień

Bogaty i majestatyczny, królewski niebieski topaz jest tradycyjnym kamieniem narodzin w grudniu. Kamień ten ma odcienie od jasnego do odważnego ciemnego, aby podkreślić charakter obdarowanej. To wspaniały wybór, który uczyni każdą okazję wyjątkową.

Wybierz

Urodzinowy kamień na Prezent

Pomysł na udany prezent to biżuteria z kamieniem urodzinowym. Sprawdź, który miesiąc to jaki kamień narodzin. Znajdź oszałamiający dodatek na co dzień lub olśniewający upominek na specjalną okazję. Wybieraj spośród szerokiej gamy naszej biżuterii. Królewski Rubin, majestatyczny Szafir czy może romantyczny Ametyst? Odkryj kamień narodzinowy i spraw wspaniały prezent bliskiej osobie. Do wyboru masz wiele kategorii produktów i szeroką gamę wzorów.

Korzystamy z plików cookie, aby jak najlepiej świadczyć usługę. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że wyrażasz zgodę na ich użycie.