Jak dbać o biżuterię

Jak dbać o biżuterię - - Marand

Przedstawiamy 8 rad jak dbać o biżuterię

 1. Nie śpij w biżuterii.
  Śpiąc w biżuterii ryzykujesz zerwanie łańcuszków oraz złamanie lub zdeformowanie kolczyków.
 2. Zdejmuj biżuterię podczas prac domowych.
  W ten sposób unikniesz zarysowania jej oraz zniszczenia przez kontakt z detergentami.
 3. Unikaj bezpośredniego kontaktu z chemią gospodarczą czy perfumami i dezodorantami.
 4. Zdejmij biżuterię podczas uprawiania sportu.
 5. Nigdy sam nie zgniataj ani nie rozciągaj biżuterii próbując dopasować rozmiar. Ryzykujesz trwałe odkształcenie przedmiotu oraz uszkodzenie oprawy. Zostaw to fachowcom.
 6. Zdejmij biżuterię gdy planujesz prace fizyczne, remont itp.
  Unikniesz w ten sposób przypadkowych uszkodzeń przedmiotu.
 7. Idealnym rozwiązaniem jest przechowywanie biżuterii w osobnych przegródkach lub woreczkach, aby uniknąć   rysowania przedmiotu o przedmiot oraz splątania łańcuszków. Naszą biżuterię zawsze pakujemy w eleganckie pudełeczko, gwarantując jej bezpieczny transport oraz ułatwiając późniejsze przechowywanie.
 8. Do czyszczenia biżuterii doskonale sprawdzają się chusteczki czyszczące nasączone specjalnym preparatem. Nie pierz chusteczki, czernienie to jej naturalny proces. Właściwie używana chusteczka posłuży długi okres czasu. Pozwala ona nadać biżuterii blask oraz usunąć ciemny nalot pojawiający się w wyniku oksydacji czyli utleniania szczególnie stopu próby 333. Okresowe delikatne odświeżanie biżuterii wpływa na jej estetyczny blask i komfort użytkowania.
Korzystamy z plików cookie, aby jak najlepiej świadczyć usługę. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że wyrażasz zgodę na ich użycie.