Darmowa dostawa w Polsce powyżej 500 zł.

pierścionek zaręczynowy na tle kwiatów

Jaki Pierścionek Zaręczynowy i ile wydać?

Jaki pierścionek na zaręczyny?

Gratulujemy podjęcia decyzji do zrobienia tego kroku w swoim związku! W Marand służymy pomocą przy wyborze idealnego pierścionka zaręczynowego.

Postaramy się pomóc w wyborze idealnego pierścionka na zaręczyny i przedstawić najważniejsze wiadomości związane z tym tematem. W szybki sposób dowiesz się jak wybrać właściwy pierścionek zaręczynowy w naszym sklepie.

Pierścionek zaręczynowy – skąd się wziął

Pierścionek zaręczynowy to szczególna i bardzo tradycyjna forma biżuterii. Zwyczaj obdarowywania wybranki serca ma korzenie w starożytnym Egipcie, choć były to raczej proste obrączki, które niespecjalnie przypominały dzisiejsze pierścionki z diamentem czy rubinem. Także Grecy i Rzymianie wręczali swoim przyszłym żonom pierścionki, niekiedy nawet dwa – żelazny, używany na co dzień oraz złoty, reprezentacyjny, na szczególne okazje. W średniowieczu pierścionek zaręczynowy miał również praktyczne znaczenie – informował kawalerów, że kobieta jest już przeznaczona innemu mężczyźnie. Współcześnie jest to po prostu symbol miłości i planowanego ślubu, a dużą rolę odgrywają walory estetyczne, dlatego zakup należy dobrze zaplanować.

Jak nosić pierścionek zaręczynowy – na której ręce, na którym palcu

Wiele osób zastanawia się, na której ręce i na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy? Wbrew pozorom odpowiedź nie jest taka oczywista, a popularne amerykańskie czy brytyjskie filmy romantyczne mogą narobić zamieszania. Pewne jest to, że wybieramy czwarty palec ręki, zwany serdecznym. Ta nazwa nie jest przypadkowa, niegdyś wierzono że łączy się on z sercem „żyłą miłości” i dzięki temu uczucie będzie trwałe. Naturalnie wybierano wówczas serdeczny palec lewej ręki i zwyczaj noszenia zaręczynowej lub ślubnej biżuterii na tej ręce jest do dziś obecny w USA, Wielkiej Brytanii, Francji i krajach skandynawskich. 
Polska tradycja nakazuje zakładać pierścionek na rękę prawą, z racji tego, że nią wykonuje się większość ważnych czynności, podobny zwyczaj jest w Niemczech, Hiszpanii czy Grecji.

Jaki Pierścionek Zaręczynowy i ile wydać? - - Marand
Pierścionek w formie różańca
Jaki Pierścionek Zaręczynowy i ile wydać? - - Marand
Pierścionek i obrączka noszone razem

Ciekawy jest los zaręczynowego pierścionka po ślubie, gdy zakłada się obrączkę. Część pań przekłada pierścionek na lewą rękę (również na palec serdeczny), niektóre noszą go na łańcuszku na szyi, ale popularny jest także wariant łączony. Obrączka i pierścionek są wówczas noszone na tym samym palcu prawej ręki. Wybierając pierścionek zaręczynowy warto wybrać taki, który będzie pasował do obrączki i stanowił z nią później komplet. Dlatego proces wyboru pierścionka zaręczynowego warto wcześniej zaplanować.

Jaki pierścionek zaręczynowy kupić?

Gdy już zdecydujemy się prosić o rękę naszą ukochaną i uklęknąć przed nią z pierścionkiem, pozostają niebagatelne kwestie techniczne: jaki pierścionek, za ile i gdzie kupić. Ostatnie jest oczywiste – na naszej stronie oferujemy pierścionki zaręczynowe w szerokim wyborze, od klasycznych po nowoczesne, każdy znajdzie tu coś dla siebie. Proponujemy zacząć od zapoznania się z ofertą naszego sklepu.

Ile wydać na pierścionek zaręczynowy?

Wszystko zależy od Twojego budżetu. Zastanawiając się ile wydać na pierścionek zaręczynowy, możemy być tu miło zaskoczeni ponieważ w naszym sklepie jubilerskim łączymy przystępną cenę z elegancją i szykiem. 

Kolor i próba złota

Teraz warto zastanowić się w jakim kolorze złota i w jakiej próbie powinien być pierścionek zaręczynowy. Jeśli chodzi o próbę złota to sugerujemy wybrać próbę 0.585, ponieważ jest to biżuteria o szczególnym charakterze. To bardzo dobry wybór ze względu na prezencję pierścionka i jakość. Warto zapoznać się z naszym artykułem Próba złota. Dowiesz się z niego, jakie są różnice i związane z tym cechy różnych prób złota.
Kolor złota jest już indywidualnym wyborem i zależy od gustu i preferencji osoby której zamierzasz się oświadczyć. Każdy kolor złota będzie dobry. Klasyczny pierścionek zaręczynowy to jednak pierścionek z białego lub żółtego złota ozdobiony kamieniami szlachetnymi.

Brylant czy diament – co wybrać

Brylant to diament. Oszlifowane diamenty stają się brylantami. Te oczywiście są równie, jeśli nie bardziej sławne i pierścionek z brylantem znakomicie się sprawdzi na zaręczyny. To najlepszy wybór!  Materiałem wykorzystywanym do produkcji zaręczynowych pierścionków jest najczęściej złoto. Wiele par szczególnym uznaniem darzy żółte złoto oraz złoto białe, ale inne odcienie także są popularne.

Jaki Pierścionek Zaręczynowy i ile wydać? - - Marand
Diament o szlifie brylantowym

Rozmiar pierścionka – jak zmierzyć?

Na koniec bardzo ważny szczegół techniczny – pierścionek musi być dobrze dobrany również pod względem rozmiaru. Można oczywiście poprawić to później, ale zdecydowanie lepiej nie ryzykować, dlatego zalecamy staranny pomiar przed zakupem. Poniżej przedstawiamy film jak zmierzyć rozmiar pierścionka.

Darmowa dostawa w Polsce

Zamówienia powyżej 500 zł

Zwrot do 14 dni

Zwrot bez pytań do 14 dni

Gwarancja i serwis

Dostępny serwis producenta

100% Bezpieczne płatności

Paynow / Blik / MasterCard / Visa