Jaki Pierścionek Zaręczynowy i ile wydać?

pierścionek zaręczynowy na tle kwiatów

Jaki pierścionek na zaręczyny?

Postaramy się pomóc Ci w wyborze idealnego pierścionka na zaręczyny i przedstawić najważniejsze wiadomości związane z tym tematem. W szybki sposób dowiesz się jak wybrać właściwy pierścionek zaręczynowy w naszym sklepie jubilerskim Marand.

Pierścionek zaręczynowy – skąd się wziął

Pierścionek zaręczynowy to szczególna i bardzo tradycyjna forma biżuterii. Zwyczaj obdarowywania wybranki serca ma korzenie w starożytnym Egipcie, choć były to raczej proste obrączki, które niespecjalnie przypominały dzisiejsze pierścionki z diamentem czy rubinem. Także Grecy i Rzymianie wręczali swoim przyszłym żonom pierścionki, niekiedy nawet dwa – żelazny, używany na co dzień oraz złoty, reprezentacyjny, na szczególne okazje. W średniowieczu pierścionek zaręczynowy miał również praktyczne znaczenie – informował kawalerów, że kobieta jest już przeznaczona innemu mężczyźnie. Współcześnie jest to po prostu symbol miłości i planowanego ślubu, a dużą rolę odgrywają walory estetyczne, dlatego zakup należy dobrze zaplanować.

Jak nosić pierścionek zaręczynowy (na której ręce, na którym palcu)

Wiele osób zastanawia się, na której ręce i na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy? Wbrew pozorom odpowiedź nie jest taka oczywista, a popularne amerykańskie czy brytyjskie filmy romantyczne mogą narobić zamieszania. Pewne jest to, że wybieramy czwarty palec ręki, zwany serdecznym. Ta nazwa nie jest przypadkowa, niegdyś wierzono że łączy się on z sercem „żyłą miłości” i dzięki temu uczucie będzie trwałe. Naturalnie wybierano wówczas serdeczny palec lewej ręki i zwyczaj noszenia zaręczynowej lub ślubnej biżuterii na tej ręce jest do dziś obecny w USA, Wielkiej Brytanii, Francji i krajach skandynawskich. Polska tradycja nakazuje zakładać pierścionek na rękę prawą, z racji tego, że nią wykonuje się większość ważnych czynności, podobny zwyczaj jest w Niemczech, Hiszpanii czy Grecji.

Ciekawy jest los zaręczynowego pierścionka po ślubie, gdy zakłada się obrączkę. Część pań przekłada pierścionek na lewą rękę (również, oczywiście, na palec serdeczny), niektóre noszą go na łańcuszku na szyi, ale popularny jest także wariant łączony. Obrączka i pierścionek są wówczas noszone na tym samym palcu prawej ręki i muszą się ze sobą komponować. Wybierając pierścionek zaręczynowy warto wybrać taki, który będzie pasował do obrączki i stanowił z nią później komplet. Dlatego proces wyboru pierścionka zaręczynowego warto wcześniej zaplanować.

Jaki pierścionek zaręczynowy kupić?

Gratulujemy podjęcia decyzji do zrobienia tego kroku w swoim związku! W Marand służymy pomocą przy wyborze idealnego pierścionka zaręczynowego.

Gdy już zdecydujemy się prosić o rękę naszą ukochaną i uklęknąć przed nią z pierścionkiem, pozostają niebagatelne kwestie techniczne: jaką biżuterię, za ile i gdzie kupić. Ostatnie jest oczywiste – na naszej stronie oferujemy pierścionki zaręczynowe w szerokim wyborze, od klasycznych po nowoczesne, każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Jaki Pierścionek Zaręczynowy i ile wydać? - - Marand

Ile wydać na pierścionek zaręczynowy

Wszystko zależy od Twojego budżetu. Zastanawiając się ile wydać na pierścionek zaręczynowy, możemy być tu miło zaskoczeni biżuterią w sklepie jubilerskim Marand łączącą przystępną cenę z elegancją i szykiem. 

Gdzie kupić pierścionek zaręczynowy

W Sklepie Jubilerskim Marand kupisz odpowiedni pierścionek na zaręczyny w atrakcyjnej cenie producenta. Każdy znajdzie coś na miarę swojego budżetu. Pierścionki zaręczynowe do 500 zł są w naszej ofercie. Znajdziesz również droższe do 1000 zł i najbardziej popularne do 1500zł i powyżej 1500zł.

Pierścionki

do 500 zł

Sprawdź

Pierścionki

do 1000 zł

Sprawdź

Pierścionki

do 1500 zł

Sprawdź

Pierścionki

od 1500 zł

Sprawdź

Kolor i próba złota

Pozostaje najważniejsze: jaki pierścionek wybrać? Pierścionek z białego złota czy pierścionek z żółtego złota, a może z różowego złota? Próba 0,585 czy może wystarczy złoto 8-karatowe? Przygotowaliśmy poradnik w którym wyjaśniamy jaka jest różnica pomiędzy próbami złota. Pierścionek z diamentem, rubinem, a może z szafirem?

Od: 850.00 
699.00 
Od: 819.00 
3,990.00 
Od: 339.00 
Od: 349.00 
Od: 479.00 
Od: 732.00 
Od: 4,128.00 
Od: 788.00 
Od: 1,252.00 
Od: 1,482.00 
Od: 1,953.00 
Od: 1,643.00 
Od: 1,666.00 
Od: 1,286.00 
3,990.00 
3,890.00 
Od: 516.00 
Od: 424.00 
Od: 1,148.00 

Jaki powinien być pierścionek zaręczynowy – style pierścionków zaręczynowych

Warto przede wszystkim rozważyć, na jaki styl chcemy postawić – klasyczny czy nowoczesny?  

Pierścionek zaręczynowy klasyczny – Jeśli na hasło „zaręczyny” od razu widzisz pierścionek z jednym kamieniem, wówczas skorzystaj z naszej oferty klasycznej i wybierz pierścionek z wyeksponowanym kamieniem centralnym. Może być to pierścionek z brylantem lub cyrkonią.

Jaki Pierścionek Zaręczynowy i ile wydać? - - Marand
Jaki Pierścionek Zaręczynowy i ile wydać? - - Marand

Pierścionek zaręczynowy nowoczesny – ten styl pierścionków jest coraz bardziej popularny. Pierścionki te przyjmują różne kształty, ale nasza oferta jest tu bardzo szeroka. Znajdziesz pierścionek w formie napisu love jak i wiele różnych serc.

Jaki Pierścionek Zaręczynowy i ile wydać? - - Marand
Jaki Pierścionek Zaręczynowy i ile wydać? - - Marand

Pierścionek zaręczynowy ekskluzywny – Dla wielbicieli luksusu przygotowaliśmy ekskluzywne pierścionki zaręczynowe z naszej kolekcji extra wyjątkowe.

Jaki Pierścionek Zaręczynowy i ile wydać? - - Marand
Jaki Pierścionek Zaręczynowy i ile wydać? - - Marand

Pierścionek zaręczynowy jaki kamień – kolor kamienia

Jeśli wybranka chciałaby mieć na palcu dodatkowo coś kolorowego, można pokusić się o złoty pierścionek z szafirem , z szmaragdem lub czerwonym rubinem. Ten ostatni wygląda szczególnie efektownie, gdyż czerwony kolor kojarzy się z sercem i miłością. Można wybrać stosunkowo prosty pierścionek z brylantem lub elegancki pierścionek z czarnymi cyrkoniami albo postawić na złożone kompozycje – złoty pierścionek z szafirem i diamentami czy pierścionek z szmaragdem i brylantami. Dodatki kamieni szlachetnych wzbogacają wyroby i czynią je niepowtarzalnymi nie tylko w sensie emocjonalnym, ale też czysto estetycznym.

Jaki Pierścionek Zaręczynowy i ile wydać? - - Marand
Jaki Pierścionek Zaręczynowy i ile wydać? - - Marand
Jaki Pierścionek Zaręczynowy i ile wydać? - - Marand

Brylant czy diament – co wybrać

Brylant to diament. Oszlifowane diamenty stają się brylantami. Te oczywiście są równie, jeśli nie bardziej sławne i pierścionek z brylantem znakomicie się sprawdzi na zaręczyny. To najlepszy wybór!  Materiałem wykorzystywanym do produkcji zaręczynowych pierścionków jest najczęściej złoto. Wiele par szczególnym uznaniem darzy żółte złoto oraz złoto białe, ale inne odcienie także są popularne. Ponieważ jest to biżuteria o szczególnym charakterze, zalecamy wybór wariantu 14-karatowego (14K), czyli złota próby 585 (0,585) oraz prób wyższych.

Jaki Pierścionek Zaręczynowy i ile wydać? - - Marand

Wybieramy rozmiar pierścionka

Na koniec bardzo ważny szczegół techniczny – pierścionek musi być dobrze dobrany również pod względem rozmiaru. Można oczywiście poprawić to później (zmiana rozmiaru), ale zdecydowanie lepiej nie ryzykować popsucia tej szczególnej chwili, dlatego zalecamy staranny pomiar przed zakupem. Poniżej przedstawiamy film jak zmierzyć rozmiar pierścionka.

Korzystamy z plików cookie, aby jak najlepiej świadczyć usługę. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że wyrażasz zgodę na ich użycie.