O nas

Historia zamiłowania do tworzenia wyjątkowych przedmiotów w naszej rodzinie rozpoczęła się, kiedy to białostocki zegarmistrz Mikołaj Trochimczuk, wysłał swojego najstarszego syna Henryka na naukę zawodu do renomowanej warszawskiej Pracowni Złotniczej mistrza Syżyckiego.

W 1971r Henryk Trochimczuk, już jako mistrz złotnictwa otworzył pierwszą pracownię złotniczą przy ul. Rynek Kościuszki w Białymstoku. Przez lata dzielił się pasją, doświadczeniem i wiedzą ze swoimi braćmi oraz wieloma adeptami sztuki złotniczej, których wykształcił podczas wieloletniej praktyki zawodowej.  Razem z żoną Elżbietą przez lata zaangażowani w rozwój złotnictwa na Podlasiu, związani z Cechem Rzemiosł Różnych w Białymstoku.

W 2014r uruchomiliśmy serwis internetowy MARAND gold & diamonds, w którym to staramy się zapewnić szeroki wybór ciekawej i modnej biżuterii, niepowtarzalne wzory, niezwykłe kolekcje. Marand dysponuje nowoczesnym parkiem maszynowym, który w połączeniu z wieloletnim doświadczeniem jubilerów pozwala nam wytwarzać produkty wysokiej jakości. Firma zajmuje się głównie produkcją złotych pierścionków z kamieniami naturalnymi i projektowaniem biżuterii. Znajdziesz tu także piękne i oryginalne obrączki ślubne, złote i srebrne łańcuszki i inną ciekawą biżuterię ze złota i srebra.

Zapraszamy do korzystania z naszego serwisu i do współpracy handlowej.