Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

od 1971 r.

  Historia zamiłowania do tworzenia wyjątkowych przedmiotów w naszej rodzinie rozpoczęła się, kiedy to nasz dziadek, białostocki zegarmistrz Mikołaj Trochimczuk, wysłał swojego najstarszego syna Henryka na naukę zawodu do renomowanej warszawskiej Pracowni Złotniczej mistrza Syżyckiego. W 1971r Henryk Trochimczuk, już jako mistrz złotnictwa otworzył pierwszą pracownię złotniczą przy ul. Rynek Kościuszki w Białymstoku, dzieląc się pasją, doświadczeniem i wiedzą ze swoimi braćmi oraz wieloma adeptami sztuki złotniczej, których wykształcił podczas wieloletniej praktyki zawodowej. Wkład w rozwój rodzinnej firmy miała również żona Henryka, Elżbieta Trochimczuk - mistrz złotnictwa. Razem zaangażowani w rozwój złotnictwa na Podlasiu, przez lata związani z Cechem Rzemiosł Różnych w Białymstoku.

  W 1999 roku Marek i Małgorzata Andrzejuk rozpoczynają nowy rozdział w firmie jubilerskiej. Obydwoje młodzi architekci i projektanci form użytkowych z pasją do tworzenia i solidnymi podstawami sztuki jubilerskiej wprowadzają firmę w nowy wymiar. Projektowanie i wytwarzanie biżuterii jest dla nas nie tylko tradycją ale i wyjątkowym dziedzictwem kultywowanym z pasją i dbałością o najdrobniejszy szczegół.
  W 2014r uruchomiliśmy nasz serwis internetowy MARAND gold & diamonds, w którym to staramy się zapewnić szeroki wybór ciekawej i modnej biżuterii, niepowtarzalne wzory, niezwykłe kolekcje. Firma nasza dysponuje nowoczesnym parkiem maszynowym, który w połączeniu z nienagannym wieloletnim doświadczeniem pozwala nam wytwarzać produkty wysokiej jakości. W pracowni projektowej M.Studio realizujemy pomysły naszych Klientów jak i projektujemy oryginalną biżuterię Marand. Nasze studio fotograficzne i pracownia grafiki komputerowej pozwala nam na dynamiczny rozwój naszego serwisu internetowego, który kierujemy do Klientów zapewniając im przyjemne i wygodne zakupy online.
Zapraszamy do korzystania z naszego serwisu i do współpracy handlowej. Realizujemy zlecenia od Klienta indywidualnego jak i posiadamy ofertę dla Klienta biznesowego. Współpraca b2b

Zapraszamy