Please be advised that our online store uses cookie technology and at the same time does not automatically collect any information, except for the information contained in these files (so-called "cookies").

Wedding rings

Posted By: Marek Andrzejuk In: Root On: Comment: 0 Hit: 44

Wedding rings

blog_obraczki.jpg

Wybór obrączek ślubnych to ważny moment na drodze Młodej Pary.
W tym artykule postaramy się w jak najprostszy i przystępny sposób przedstawić zagadnienia które w istotny sposób wpływają na komfort i bezawaryjność użytkowania obrączek ślubnych.

W dobie rozwoju technologii produkcyjnej i dostępności szeregu zaawansowanych urządzeń wspomagających wytwarzanie obrączek ślubnych widzimy na rynku jubilerskim mnogość atrakcyjnych wzorów. W związku z tym powinniśmy mieć świadomość jakie utrudnienia mogą wiązać się z wyborem niektórych fasonów. Obrączki podczas wieloletniego użytkowania są stale narażone na czynniki fizyczne między innymi ścieranie, obijanie, ściskanie. Biorąc pod uwagę fasony które zostały ozdobione np. wzorem laserowym czy cięciem diamentowym jak i różnego rodzaju matowieniem będą w pewnym stopniu poddawały się czynnikom fizycznym. Już po kilku dniach użytkowania np. wzór laserowy może ulec częściowemu zatarciu czy utracie błysku jaki posiadał w dniu zakupu. Zwykle nie da się już odtworzyć idealnego wyglądu bez konieczności wymiany obrączki. Najlepiej wypadają tu różnego rodzaju faktury matowane, szczotkowane które są dosyć trwałe i których odtworzenie bez większych kłopotów jest możliwe u producenta lub w wyspecjalizowanym zakładzie złotniczym.

Następnym ważnym aspektem jest podatność fasonu na regulację rozmiaru. Najlepiej wypadają tu obrączki klasyczne bez względu na szerokość. Obrączki klasyczne, które produkujemy powstają z jednego elementu złota tzn. nie posiadają łączenia po obwodzie, a co za tym idzie nie są lutowane co nadaje im jakości. Nazywamy je obrączkami bezszwowymi. Można je powiększać i pomniejszać bez ograniczeń i jakiegokolwiek uszczerbku nawet o wiele rozmiarów. Obrączki takie w naszej firmie powstają przez wielokrotne zagęszczanie struktury złota na prasach wielotonowych i walcach kształtujących. Przewyższają one swą trwałością i efektem wizualnym(błyskiem) obrączki łączone tzw. lutowane. Jest to bardzo dobry wybór dla osób które na pierwszym miejscu stawiają trwałość i elegancję prostej formy. Pięknym akcentem w takich fasonach może być oprawiony ręcznie brylant.

Wszystkie nasze modele obrączek mają możliwość umieszczenia dedykacji, którą wykonujemy bezpłatnie podczas personalizacji dla Klienta. Najczęściej jest to data i imię. Dedykację wykonujemy klasyczną metodą grawerowania ostrzem diamentowym w specjalistycznej maszynie. Ostateczny efekt wizualny jest piękniejszy i trwalszy od graweru laserowego, którego nigdy nie byliśmy zwolennikami.

Obrączki które proponujemy Państwu w naszej ofercie są sprawdzonym rozwiązaniem i wykazują się długoletnią trwałością. Wszystkie wytwarzane są w naszej firmie przez co mają Państwo gwarancję serwisu, bez ograniczeń czasowych niezależnie od wybranego fasonu. Tradycyjne metody wytwarzania gwarantują wysoką jakość naszych produktów.

JAK WYBRAĆ OBRĄCZKI ŚLUBNE

  • Krok 1

Wybierz próbę złota:
- 333 (8K)
- 585 (14K)
- 750 (18K)
Próba wyrobu określa ilość złota w stopie.
Naszym zdaniem najlepszą, a zarazem najpopularniejszą próbą, łączącą korzystną cenę oraz walory estetyczne i wysoką trwałość jest próba 585.

  • Krok 2

Wybierz kolor obrączek:
- Żółty
- Różowy
- Biały
- Wielokolorowy

  • Krok 3

Wybierz fason, który spełnia Twoje oczekiwania:

Krok 4
Wybierz szerokość. Czasami kobieta wybiera obrączkę węższą np. 3mm a mężczyzna szerszą np. 5mm ze względu na wygląd na dłoni i proporcje. Pomimo różnych szerokości obrączki stanowią wizualnie komplet.
- 3 mm
- 4 mm
- 5 mm
- 6 mm
- lub inny

  • Krok 5

Wybierz rozmiar: Jak wybrać rozmiar

  • Krok 6

Oprawa kamieni:
Jeśli zdecydujesz się na obrączkę z oprawą, polecamy diament, jego trwałość jest wieczna. Otrzymasz Certyfikat zawierający wszystkie najważniejsze informacje o zastosowanych kamieniach naturalnych, które zostały umieszczone w Twojej obrączce.
Nasi jubilerzy stosują oprawę która jest bardzo estetyczna i trwała.

  • Krok 7

Grawerowana dedykacja:
Grawer nadaje obrączkom unikatowy charakter. W obrączce najczęściej grawerujemy datę i imię czy znak np. dwa serca, nieskończoność itp.
Grawerunek wykonujemy przy użyciu diamentu. Diamentowy grawer jest trwały i piękny, przewyższa estetyką grawery np. laserowe. Przejdź do

  • Krok 8

Obrączki na indywidualne zamówienie:
Jeśli masz własny pomysł na niepowtarzalne obrączki skorzystaj z możliwości realizacji projektu indywidualnego. Stworzymy projekt zgodnie z Twoimi wskazówkami, a następnie wykonamy parę wymarzonych obrączek.

Warto pamiętać :
Obrączki ślubne towarzyszą nam całe życie, dlatego zachęcamy, do wyboru fasonów klasycznych, sprawdzonych od lat, porządnie wykonanych, które charakteryzują się trwałością. Obrączki takie proponujemy Państwu w naszej kolekcji. Wszystkie oferowane przez nas fasony wytwarzane są w naszej firmie i charakteryzują się najwyższą jakością.

Nasze obrączki mają lekko wypukłe wnętrze tzw. "komfort" przez co obrączka jest bardzo wygodna w noszeniu, łatwo ją zdjąć. Wypukłość nie przeszkadza w umieszczeniu grawerowanej dedykacji

Korekta rozmiaru zewnętrznych obrączek fantazyjnych(innych producentów), wielokolorowych, z licznymi kamieniami może być znacznie trudniejsza lub w niektórych przypadkach wręcz niemożliwa jeśli obrączka ma zachować wszystkie swoje pierwotne cechy. Sugerujemy wówczas wymianę u producenta na nową obrączkę.

Marand

Comments

Leave your comment