Jakie obrączki wybrać?

Wybór obrączek ślubnych to ważny moment na drodze Młodej Pary.
W tym artykule postaramy się w jak najprostszy i przystępny sposób przedstawić zagadnienia które w istotny sposób wpływają na komfort i bezawaryjność użytkowania obrączek ślubnych.

W dobie rozwoju technologii produkcyjnej i dostępności szeregu zaawansowanych urządzeń wspomagających wytwarzanie obrączek ślubnych widzimy na rynku jubilerskim mnogość atrakcyjnych wzorów. W związku z tym powinniśmy mieć świadomość jakie utrudnienia mogą wiązać się z wyborem niektórych fasonów. Obrączki podczas wieloletniego użytkowania są stale narażone na czynniki fizyczne między innymi ścieranie, obijanie, ściskanie. Biorąc pod uwagę fasony które zostały ozdobione np. wzorem laserowym czy cięciem diamentowym jak i różnego rodzaju matowieniem będą w pewnym stopniu poddawały się czynnikom fizycznym. Już nawet po kilku dniach użytkowania np. wzór laserowy może ulec częściowemu zatarciu czy utracie błysku jaki posiadał w dniu zakupu. Zwykle nie da się już odtworzyć idealnego wyglądu bez konieczności wymiany obrączki. Najlepiej wypadają tu różnego rodzaju faktury matowane, szczotkowane które są dosyć trwałe i których odtworzenie bez większych kłopotów jest możliwe u producenta lub w wyspecjalizowanym zakładzie złotniczym.

Następnym ważnym aspektem jest podatność fasonu na regulację rozmiaru. Najlepiej wypadają tu obrączki klasyczne bez względu na szerokość. Obrączki klasyczne, które produkujemy powstają z jednego elementu złota tzn. nie posiadają łączenia po obwodzie, a co za tym idzie nie są lutowane. Nazywamy je obrączkami bezszwowymi. Można je powiększać i pomniejszać bez ograniczeń i jakiegokolwiek uszczerbku nawet o wiele rozmiarów. Obrączki takie w naszej firmie powstają przez wielokrotne zagęszczanie struktury złota na prasach wielotonowych i walcach kształtujących. Przewyższają one swą trwałością i efektem wizualnym(błyskiem, równością wykonania) obrączki łączone tzw. lutowane. Jest to bardzo dobry wybór dla osób które na pierwszym miejscu stawiają trwałość i elegancję klasycznej formy. Pięknym akcentem w takich obrączkach może być oprawiony brylant.

Wszystkie modele obrączek mają możliwość umieszczenia dedykacji, którą wykonujemy bezpłatnie podczas personalizacji dla Klienta. Najczęściej jest to data i imię. Dedykację wykonujemy klasyczną jubilerską metodą grawerowania ostrzem diamentowym w specjalistycznej maszynie.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą obrączek ślubnych.

lazy

Krok 1

Wybierz próbę złota:
Próba wyrobu określa ilość złota w stopie.
Naszym zdaniem najlepszą, a zarazem najpopularniejszą próbą, łączącą korzystną cenę oraz walory estetyczne i wysoką trwałość jest próba 585. Wykonujemy również obrączki próby 333 i 750

Krok 2

Wybierz kolor obrączek:
– Żółty
– Różowy
– Biały
– Wielokolorowy

Krok 3

Wybierz fason, który spełnia Twoje oczekiwania.

Krok 4

Wybierz szerokość. Można wybrać obrączki różnej szerokości. Nadal wizualnie będą stanowić komplet.

Krok 5

Wybierz rozmiar.
Zobacz nasz poradnik jak wybrać rozmiar. Poradnik→

Krok 6

Jeśli zdecydujesz się na obrączkę z oprawą, polecamy diament, jego trwałość jest wieczna. Wielkość kamienia dobieramy indywidualnie do wzoru obrączki.

Krok 7

Grawer nadaje obrączkom unikatowy charakter. W obrączce najczęściej grawerujemy datę i imię czy znak np. dwa serca, nieskończoność itp.

Krok 8

Jeśli masz własny pomysł na niepowtarzalne obrączki skorzystaj z możliwości realizacji projektu indywidualnego. Stworzymy projekt zgodnie z Twoimi wskazówkami, a następnie wykonamy parę wymarzonych obrączek. Zapraszamy do M.Studio→

Obrączki ślubne towarzyszą nam całe życie, dlatego polecamy fasony klasyczne, charakteryzujące się wieloletnią trwałością. Wszystkie oferowane przez nas obrączki wytwarzane są w naszej firmie. Obrączki mają lekko wypukłe wnętrze tzw. „komfort” przez co obrączka jest bardzo wygodna w codziennym użytkowaniu.

Przejdź do Obrączki→